Listopad 2010

Miss Lavender

30. listopadu 2010 v 20:08 | Aduska
goodness.blog.cz
Rozhodla jsem se, že sem dám takový menší reklamní článek, protože si myslím, že jsou povídky Miss Lavender málo doceněné.

Pokud jste fandové HP a sem tam si rádi něco přečtete, tak opravdu doporučuji úžasné povídky od Miss Lavender. Zatím je hotová jedna delší povídka Ztrácíš o dvou částech (Ztrácíš, Skrýváš)...dohromady se jedná o 46 kapitol, takže je opravdu co číst :) Hlavní postavou je Lilien, dcera Lily, a Severus :) Takže to už trochu napovídá, že půjde o romantiku, ale nechybí ani akce a napětí. Další kapitolovou povídkou je Luminous, kterou má autorka rozepsanou, ale už teď obsahuje 21 kapitol.

Já jsem oddaný čtenář těchto skvělých povídek a doufám, že se ke mně někdo připojí, protože čtení stojí za to!

MISS-LAVENDER.BLOG.CZ


Natalie Dormer

30. listopadu 2010 v 6:00 | Aduska |  Natalie Dormer
goodness.blog.cz
Herečku Natalii Dormer jsem si oblíbila v seriálu Tudorovci, kde naprosto úžasně ztvárnila roli Anny Boleynové, druhé ženy Jindřicha VIII. Historií Tudorovců jsem naprosto fascinovaná a stále čtu a čtu další a další literaturu spojenou s  touto dobou. A jaké bylo mé překvapení, když jsem ji viděla jako Victorii ve filmu Casanova... vypadala tam taky bezvadně a hereckém výkonu nemluvě. A teď už něco o Natalii:

Narodila se 11. února 1982 v Readingu v Anglii. Měří 168 cm. Má modré oči. Matka pracuje v domácnosti (housewife), nevlastní otec je stavitel a má sestru Samanthu a bratra Marka. O otci nikdy mluvit nechce. Tvrdí že její isnpirací je Cate Blanchett. Hovoří plyně jak anglicky, tak francouzky. Od svého dětství studovala balet, moderní tanec a jazz. V osmnácti letech se přestěhovala do Londýna, kde studovala herectví na prestižní Webber Douglasově akademii. Je také členkou londýnské šermířské akademie. Talent v Natalii objevil režisér Lasse Hallstrom při natáčení filmu Casanova. Po tomto výkonu byla obsazena do tří filmů Disney Touchstone. V letech 2007 až 2008 hrála v seriálu Tudorovci Annu Boleynovou.

Celkově v moc filmech nehrála, tak je aspoň můžu sepsat všechny: Casanova (2005), Brilantní plán (2007), Incendiary (2008), City life (2009), Distant Shores, Rebus a Tudorovci.

----------v článku najdete pár fotek :)----------

Axis of Awesome - 4 Four Chord Song

29. listopadu 2010 v 8:50 | Aduska |  Music videos
Naprosto geniální skupina tří kluků, kteří dokázali, jak se skoro všechny hitovky skládají z těch samých 4 akordů. Říkají tam přímo: "Nemáme žádný hit" - "A víš proč? Protože jsme nikdy nesložili čtyřakorďák". Opravdu skvěle zpracováno a stojí to za poslech :)
Video s titulky najdete ZDE!


Emma Watson

28. listopadu 2010 v 14:00 | Aduska |  Emma Watson
goodness.blog.cz
Emmu Watson jsme samozřejmě všichni poprvé spatřili  jako Hermionu v HP sérii. Mám ji ráda, protože je jedna z mála mladých celebrit, které zůstávají skromné a dokonce i studují. Snad herectví neopustí a dočkáme se dalších skvělých filmů :)

Emma se narodila 15.dubna 1990 v Paříži. Měří 168 cm (zajímavé, jak všechny mé oblíbenkyně měří stejně). Celé jméno zní Emma Charlotte Duerre Watson. Její rodiče jsou oba právníci a má bratra Alexe. V 7 letech Emma vyhrála svou první cenu ve školní recitační soutěži. Bylo jí právě 9 let, když muž z castingové agentury cestoval po všemožných školách v Anglii a hledal talentované děti pro konkurs do prvního filmu o Harrym, Ronovi a Hemioně. Emma si vzpomíná, že do toho šla (na konkurs) kvůli svým kamarádům a také proto, že si myslela, že by to mohla být zábava.

Kromě všech dílů Harryho Pottera si zahrála jednu z hlavních rolí ve filmu Baletní střevíčky z roku 2007 a namluvila hlas princezny z animovaného filmu Příběh o Zoufálkovi.

----------v článku najdete pár fotek :)----------

Meryl Streep

27. listopadu 2010 v 12:00 | Aduska |  Meryl Streep
Meryl Streep je opět jedna z nejúžasnějších hereček vůbec! Mám ji spolu s Helenou BC nejradši :) Podle mě zestárla do krásy a umí zahrát naprosto cokoli a vždy trochu jinak! Celkem má 2 Oscary a 16 nominací, ale podle mě si zaslouží mnohem víc :)

Narodila se 22. června 1949 v Summitu v New Jersey, USA. Měří 168 cm. Byla zasnoubená s hercem Johnem Cazalem, ten ale podlehl rakovině. Je schopna se dokonale naučit jakýkoliv jazyk či přízvuk. Když měla hrát ve filmu Hudba mého srdce, musela se naučit hrát na housle. Diane Keaton jí nazvala géniem své generace. Než se stala slavnou herečkou, musela nějakou dobu pracovat také jako servírka v Somervillu v New Jersey. Pochází z velmi muzikální rodiny a chtěla se stát operní zpěvačkou ( a zpívat opravdu umí jak předvedla ve filmu Mamma Mia!). Na střední škole byla zvolena královnou plesu. Její kořeny jsou holandské, švýcarské a německé. Možná i židovské. Je fanoušek čínského filmu. Má strach z helikoptér.

Pokud chcete vidět opravdu skvělý film, stačí si nějaký vybrat z její filmografie. Hrála například ve filmu Lovec Jelenů, Kramerová versus Kramer, Sophiina volba, Medisonské mosty, Divoká řeka, Smrt jí sluší, Hodiny, Hrdinové a zbabělci, Prime, Ďábel nosí Pradu, Mamma Mia!, Julie a Julia, Pochyby, Nějak se to komplikuje a mnoho dalších!

Adresa
Ms. MERYL STREEP
Creative Artists Agency
2000 Avenue of the stars
Los Angeles, CA 90067

Test temperamentu

26. listopadu 2010 v 17:14 | Aduska |  Others
goodness.blog.cz
Zkuste  se tento bezva test ať zjistíte jestli jste spíše extrovert, introvert potom cholerik, sangvinik, flegmatik, melancholik a stabilní nebo labilní. Je to opravdu seriózní test, kde vás zařadí do takové pěkné grafické tabulky :)
Pro zajímavost... mě vyšel sangvinik nahoře, takže skoro cholerik a spíš extrovert :)


Bajky barda Beedleho jako film?

25. listopadu 2010 v 23:24 | Aduska |  Harry Potter
goodness.blog.cz
V nedávném interview na Twitteru a Facebooku mezi fanoušky Harryho Pottera a režisérem, mužem, který dal tvář posledním čtyřem natočeným filmem, padla jedna velmi zajímavá otázka, na kterou od Davida Yatese zazněla ještě zajímavější odpověď. Co tedy odvětil na "Existuje možnost, že byste se pustili do vytvoření filmové adaptace Pohádek barda Beedla?"

"Oh, wow, to je ale nápad! Skutečně jedna senzační a zajímavá idea. Myslím, že souhlas od "Jo" by neměl být žádným problémem a vše by se muselo dohodnout v studiích / tím chtěl říci v Animation Studios, díky kterým jste již mnozí mohli vidět perfektní animované zpracování Příběhu tří bratří v Relikviích Smrti I, kterým by se pocta zpracování dalších čtyř povídek asi dostala znovu. No upřímně, teď se raději soustředím nato aby závěrečná druhá část Relikvií Smrti byla připravena a pak ... pak si dám pauzu! A následně se chci odchýlit od světa Harryho Pottera, se kterým jsem strávil už pět let, takže budu hledat pravděpodobně něco úplně odlišné.
(zdroj: priori-incantatem.sk)

Tak podle mě by to vůbec nemuselo být špatné, tak můžeme jedině doufat, že se zpráva potvrdí.
Snape sings

25. listopadu 2010 v 12:09 | Aduska |  Music videos from films
Dvě naprosto skvělá videa :) V prvním můžete vidět zhudebněný Snapeův hlas...opravdu výborně sestříháno a na druhém zpívá spolu s Dolores Umbridgeovou píseň Barbie Girl od skupiny Aqua, kterou mimochodem miluju :)Helena Bonham Carter | v HP7 part 1

24. listopadu 2010 v 6:43 | Aduska |  Helena Bonham Carter
goodness.blog.cz
Helena Bonham Carter si roli Bellatrix zopakovala dotřetice a to v první části Relikvií smrti, která právě běží v kinech! Já film ještě neviděla, ale prý je úžasná! Ostatně jako vždy :) Podle knihy by se měla objevit ve dvou scénách, ale v duhé části má více prostoru....

----------v článku najdete všechny materiály s Bellou z HP7 - část I----------

Actors

23. listopadu 2010 v 22:00 | Aduska
_________________________________________________________


_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________
_________________________________________________________

Kruháč v Anglii

23. listopadu 2010 v 9:43 | Aduska |  Others
goodness.blog.cz
Přišel mi úžasný e-mail o tom, jak vypadá takový kruháč v Anglii. Co si nevymyslí :D Opravdu to stojí za zhlédnutí!

Prý v Anglii existují 4 takové. Ve Swindonu, v Londýně, v Cardiffu a poblíž Southamptonu.
Uprostřed je směr objíždění jako na kontinentu, na obvodu jako v Anglii, ale jenom pro odbočení vlevo a navíc se dají vtipně využívat dílčí kruháče. Šílení jezdci z Česka to střihají přímo, prostoru je dost, ale nesmí je při tom vidět policie. A když napadne jednou za dvacet let trochu sněhu a zmizí bílé čáry, tak to je teprve čurina.

Ti Angličani se zbláznili!
Žádný div, že je bůh zatratil a poslal na ostrov!

----------fotky a podrobnosti v článku----------


My Work 0.05

22. listopadu 2010 v 16:07 | Aduska |  My Work
goodness.blog.cz
Tak tentokrát jsme měli na výtvarce za úkol namalovat nějaký příběh z mytologie... já jsem si vybrala legendu o minotaurovi, který žil v labyrintu na Krétě, ale to určitě víte :) Dělali jsme to na A3 a mě se ten minotaur tak zalíbil, že jsem si ho ještě jednou nakreslila doma na A4, přesně 4.11.2010. Předlohu najdete zde. Ruce ani nohy na předloze nejsou, takže jsem se o ně ani nepokoušela :) Snad se líbí - kritiku opět přijímám, tak do mě :D

----------celá kresba v článku----------

Zfilmovaný Hostitel

22. listopadu 2010 v 7:25 | Aduska |  News
goodness.blog.cz
Všichni už jste v knihkupectvích zajisté viděli knihu Hostitel a fanoušci Stmívání nebo alespoň Stephenie Meyerové ji také četli...stejně jako já :) Je to opravdu skvělé čtení a myslím, že i předčilo sérii Stmívání. Nicméně s radostí oznamuji že film je v před-produkci a castingy v LA se rozjížději.
Režisér: Andrew Nicol (Gattaca, Obchodník se smrtí)
Scénárista: Andrew Nicol
Producenti: Paula Mae Schwartz, Steve Schwartz, Nick Wechsler
Natáčení: Začátek roku 2011.
Film bude natočen podle předlohy Stephenie Meyer, jenž byla na prvním místě žebříčku nejprodávanějších knih v New York Times a na tomto seznamu setrvala po 26 týdnů. Očekává se, že film bude prvním dílem trilogie, další se budou jmenovat "The Soul" (Duše) a "The Seeker" (Hledač). ...tato zpráva mě opravdu mile překvapila :), ale už to asi nebude ono (stejně jako si nedokážu plně představit pokračování Avataru)

(zdroj: stmivani.blog.cz)

Helena Bonham Carter | v HP6

21. listopadu 2010 v 13:27 | Aduska |  Helena Bonham Carter
goodness.blog.cz
Harry Potter a Princ dvojí krve je druhá potterovka, ve které si Helena Bonham Carter zahrála roli Bellatrix Lestrangeové. Dostala tam více prostoru a byla opět úžasně šílená :) Mohli jsme ji vidět hned v první strašidelné scéně v Tkalcovské ulici, poté při požáru v Doupěti a nakonec samozřejmě v Bradavicích. Snad se Vám líbila stejně jako mě :)

---------- v článku najdete všechny materiály s Bellou z HP6----------


My Work 0.04

20. listopadu 2010 v 18:30 | Aduska |  My Work
goodness.blog.cz
Tak jsem si dala menší oddechovku a 5.11.2010 jsem nakreslila pár Šmoulů :) Spojila jsem to s menším dárečkem pro mého tříletého bráchu, který na ně kouká den co den :) A taky jsem si po delší době zavybarvovala.....tak snad se líbí. Předloh je více: zde, zde a zde.

----------kresba v článku----------

Premiéra HP7 v New Yorku, Irsku, Mexiku, Brazilii a Japonsku

20. listopadu 2010 v 7:16 | Aduska |  Harry Potter
goodness.blog.cz
Po premiéře HP7 v Londýně, která se konala 11.11.2010, následovalo mnoho dalších, kam zavítalo i několik herců, bohužel už ne v takovém počtu, jako v Londýně. Následovala tedy premiéra v New Yorku 15.11.2010, které se zůčastnil Daniel Radcliffe, Rupert, Grint, Emma Watson, Ralph Fiennes, Tom Felton a režisér David Yates. Poté následovala premiéra v Irsku, kde jsme mohli vidět Evannu Lynch a Ralpha Fiennese, dále v Mexiku, kam zavítal pouze Tom Felton, pokračovala Brazílie, kam si zaletěl Matthew Lewis a naposledy 18.11.2010 v Japonsku, kam se vydal Rupert Grint, Bonnie Wright a Evanna Lynch. Proběhly samozřejmě další a další premiéry, ale je bohužel špatná kvalita fotek, tak dávám jen ty nejdůležitější :)

----------fotky z premiér v článku--------

My Work 0.03

19. listopadu 2010 v 11:22 | Aduska |  My Work
goodness.blog.cz
Mým třetím a na delší dobu posledním dílem s Helenkou je Srdcová královna z Alenka v říši divů, kterou režíroval partner a otec dvou Heleniných dětí. Myslím, že je to zatím má nejvydařejnější kresba :) Nakreslila jsem ho těsně po zhlédnutí filmu v 3D verzi a to 12. března 2010. Předlohu najdete zde Tak snad se aspoň trochu líbí :) Kritiku opět přijímám...... chybama se človek učí :D

----------celá kresba v článku----------

Relikvie smrti: I. část v kinech

18. listopadu 2010 v 0:05 | Aduska |  Harry Potter
goodness.blog.cz
Právě teď v ČR začala půlnoční premiéra filmu Harry Potter a Relikvie smrti: I.část! Je k neuvěření, jak rychle to uteklo! První část posledního filmu.... posledního setkání Harryho s lordem Voldemorte! Nakonec film ve 3D natočen nebyl, ale druhou část Warner Bros slibuje, tak aspoň tak :) Určitě hodně z Vás jde do kina dnes nebo následující víkend - já do této skupiny bohužel nepatřím, protože mi táta kino zakázal, kvůli špatným známkám :(Tak snad mi sem někdo napíše, jak se mu to líbilo :)

168 hodin
Na počest filmu odvysílala Česká televize speciální reportáž v nedělním pořadu 168 hodin. Pokud jste to ještě neviděli, stejně jako já, odkazuji Vás SEM (najdete ji po 19. minutě a trvá přes pět minut)

ABC + Svět filmu
No a snad v každém časopise musíte najít aspoň pár řádků. V ABC je velký plakát hořících Bradavic a z druhé strany tria v lese. No a v časopise Svět filmu je také plakát tria, ale trochu menší, rozhovor s Danem a pár stránek k Relikviím :) Oba dva jsou právě v trafikách a já je samozřejmě mám :)

----------v článku najdete obaly časopisů----------


Helena Bonham Carter | v HP5

17. listopadu 2010 v 15:38 | Aduska |  Helena Bonham Carter
goodness.blog.cz
Poprvé si Helena Bonham Carter zahrála roli Bellatrix Lestrangeové v pátém pokračování o HP - Harry Potter a Fénixův řád, který šel do kin roku 2007. Do role se absolutně hodí a neumím si tam představit někoho jiné. Ale nabídku dostala až poté, co ji kvůli těhotenství nevzala herečka Helen McCrory (ta se objevila až v Princi dvojí krve v roli Narcissy Malfoyové, setry Bellatrix).

Hel vypadá naprosto šíleně a kdo film viděl, nemůže nesouhlasit :)


---------- v článku najdete všechny materiály s Bellou z HP5----------

My Work 0.02

16. listopadu 2010 v 22:08 | Aduska |  My Work
goodness.blog.cz
Další z mých pokusů a nakreslení Helenky, tentokrát jsem si k předloze (zde) vybrala Bellatrix z filmu Harry Potter a Fénixův řád. Nakresleno 30.12.2009. Myslím, že to nedopadlo zas tak špatně :)

----------celá kresba v článku----------