Prosinec 2010

PF 2011

31. prosince 2010 v 12:00 | Aduska |  About me
goodness.blog.cz
A máme tu vstup do dalšího roku. Pro mě to je vždy taková zvláštní chvíle..... strašně rychle ten čas utíká. Tak snad v novém roce 2011 zažijete plno nových věcí a uteče Vám co nejpomaleji. Ach jo, to si na tu jedenáctku budu zase minimálně do května zvykat :D

A teď taková úžasná báseň, kterou můžete použít i do Novoroční SMS:
Zápálil jsem rachejtli, ozvala se rána,
s natrženou prdelí, nedožiju rána,
doktoři se radili, k smrti už jen krok,
pak mi prdel zašili, a Šťastný Nový rok :)

Harry Potter in winter

30. prosince 2010 v 15:15 | Aduska |  Harry Potter
goodness.blog.cz
Zima a Vánoce v Bradavicích jsou každý rok jiné. V prvním dílu jsme mohli vidět Harryho a jeho první dárky, ve třetím pokračování poprvé vstupuje do Prasinek, v Ohnivém poháru se koná Vánoční ples, ve Fénixově řádu se poprvé schází Brumbálova armáda, v Princi dvojí krve zasahuje Katii Bellovou kletba a v posledním dílu, kdy máme také poslední Potterovský sníh, navštěvuje Harry s Hermionou Godrikův důl. Snažila jsem se na tato témata najít co nejvíc fotek......

----------zimní fotky v článku----------

Design 0.03

29. prosince 2010 v 23:00 | Aduska |  About blog
Silvestr se kvapem blíží, tak tu pro Vás mám i tematický design. Je opravdu jen tak narychlo uplácaný, ale nebude tu strašit dlouho :) Kdo by vedle ohňostrojů a šampaňského nepoznal pijící osobu - je to Helenka Bonham Carter :)
A udělala jsem menší změnu v rubrikách. V menu jsem je zkrátila a ty nejhlavnější dala pod záhlaví :) Snad se v tom dá dobře zorientovat...

P.S. ruka bolí jako čert, tak snad pochopíte, proč se více nerozepisuji.


Pýcha a předsudek (1995)

29. prosince 2010 v 12:46 | Aduska |  Films
goodness.blog.cz
Dnes večer dávají na Primě film stejného názvu, ale ten je z roku 2005. Já Vám chci ale něco říci o šestidílném filmu Pýcha a předsudek. Nejprve jsem četla knihu a poté viděla film s Keirou..... uchvátil mě a byla jsem na něm dobu závislá :) Před několika měsíci jsem si ale stáhla jinou verzi z roku 1995. Celkem má film-seriál 6 hodin, takže mnohem věrněji vystihuje knihu :) V hlavních rolích Colin Firth, kterého určitě znáte z mnoha a mnoha úžasných snímků, a Jennifer Ehle. Úplně jsem se do toho zamilovala :) Takže pokud máte rádi romantické příběhy, určitě si pochutnáte :)

Stahujte ZDE
Mé hodnocení: 100%

----------fotky a trailer v článku----------

Dojmy a výlevy z HP7 část I. + mám zlomenou ruku

28. prosince 2010 v 16:50 | Aduska |  About me
goodness.blog.cz
Tak jsem včera v 15:00 konečně navštívila Hradecké kino CineStar! Mnozí z Vás jistě vědí, že za to mohl zákaz mého táty... kvůli známkám, ale chtěl to vidět taky, tak jsem ho ve víru Vánoční nálady překecala :)
Film byl naprosto ohromný! Na začátku mě uchvátila scéna, jak Hermiona maže vzpomínky a odchází. Sedmero Potterů byla opravdu dost vtipná pasáž, hlavně jak skvěle Dan všechny postavy zahrál...speciálně Fleur :D Samozřejmě Snapeův příchod k Malfoyovým byl velice impozantní. Potom to bylo trochu slabší, čekala jsem víc. Na filmu mě také trochu mrzelo, že se tvůrci vůbec nezmínili o Albusově rodině. Jen že Percival zabil tři mudly - nic víc :( Dále jsem čekala, že scéna, kdy Hermiona tančí s Harrym bude trapná, ale příjemně mě překvapila :) Potom si toho už moc nepamatuju. Celkově to bylo úchvatné! Hlavně mi přišlo dost vtipné, jak na ministerstvu přijel výtah a v něm již proměněný Harry - dost směšné :D Jo a skvělá byla scéna mučení Hermiony - šel mi úplně mráz po zádech.
Do kina už podruhý nepůjdu, ale co nejdřív si to musím stáhnout :) Měla bych také podotknout, že dabing byl opět moc dobrý a strašně mě potěšilo, že dali do titulků Helenu Bonham Carter, hned za Emmu Watson, tedy na čtvrté místo, co se herců týče :)

No a dnes jsem se ve 12.00 vydala na svah a při poslední jízdě jsem spadla na ledovaté ploše..... táta mi musel pomoci se zvednout, protože na snowboardu, když jednou rukou podpírám druhou, to prostě samo nejde. Sádru mám na 4 týdny - zlomenina na levé ruce kousek od zápěsí - jsou tam dvě kosti a já si zlomila tu větší. No jo, aspon nemusím nic dělat, ale na klávesnici se mi píše dost blbě...hlavně háčky :) = Má úplně první zlomenina :( (otřes mozku se do toho nepočítá :D)

Co jsem dostala k Vánocům......

27. prosince 2010 v 23:20 | Aduska |  About me
goodness.blog.cz
Letos se Ježíšek opravdu vyznamenal :) Dostala jsem opět hromadu knížek zahrnující Tudorovce, Austenovou a dokonce mám i knihu Harry Potter: Filmová kouzla! Také nějaké to oblečení, sluchátka, úžasnou hru Svět, ale hlavně - širokoúhlou obrazovku k PC :)

P.S. Omlouvám se, že jsem posledních pár dnů byla neaktivní, hlavně v obíhání SB, ale jezdila jsem různě po návštěvách :(

----------obrázky a komentáře v článku----------

Harry Plodder a jeho strašlivé důsledky

27. prosince 2010 v 12:36 | Aduska |  Harry Potter
goodness.blog.cz
Magazín MAD každoročně vydává parodie na každý díl Harryho Pottera. Letošní rok patří Harry Potterovi a Relikivím Smrti:část I. Karikatury nakreslil Desmond Devlin a pojmenoval to: Harry Plodder a jeho strašlivé důsledky. Jako první se v magazínu představí karikatura zasedání Smrtijedů a Lorda Voldemorta spolu se "sedmi Pottery" (i černobílá verze). Následuje okamžik ze svatby Billa a Fleur, pak pokoušení Rona při zničení osudného medailonku, chycení Tria lapky (všimněte si nápisu na stanu) a nakonec se nám zjeví Trio jako pracovníci Ministerstva Kouzel. Vše je vykresleno do nejmenšího detailu a najdete tam opravdu hodně vtipných věciček :D

----------karikatury v článku----------

Víme, kdo bude hrát mladého Snapea a Scorpiuse!

26. prosince 2010 v 19:04 | Aduska |  Harry Potter
goodness.blog.cz
Konečně je odhaleno, kdo další si zahraje ve druhé části Relikvií smrti. První stojí za pozornost Benedict Clarke (vpravo), čtrnáctiletý herec, který si zahraje mladého Severuse Snapea (kapitol Princův příběh) a dále Bertie Gilbert (vlevo), kterému je třináct let, ale má hrát jedenáctiletého Scorpiuse Malfoye, syna Draca a Astorie. Objeví se pouze v Epilogu.

(zdroj: snitchseeker.com)

2 nové TV spoty k Vánocům a Novému roku

26. prosince 2010 v 7:26 | Aduska |  Harry Potter
Warner Bros vydal nové dva TV spoty k HP7 s vánočními prvky. Důvod je samozřejmě propagace - snaží se přilákat ty, kteří Relikvie smrti ještě nezhlédli. A s radostí oznamuji, že jdu zítra konečně do kina :) Taťka polevil!!! Už se opravdu těším!


----------druhý spot v článku----------

Soutěž o nejoblíbenější Vánoční film - KONEC

25. prosince 2010 v 10:54 | Aduska |  Soutěže
12. prosince 2010 začala anketa soutěže O nejoblíbenější Vánoční film a trvala dvanáct dnů, tedy přesně do 12:00 24.12.2010. Zúčastnilo se celkem 11 filmů, ale Mrazíka do toho počítat bohužel nemohu. Tak jsem tedy pro všech deset udělala diplomy a první tři u mě budou mít reklamu na blog :) (3.místo 1 týden, 2.místo 2 týdny, 1.místo 3 týdny). Všem moc děkuji za účast a hlavně gratuluji prvnímu filmu - Vánoce naruby!

Jak tedy anketa dopadla?
1. místo: Vánoce naruby (36 hlasů)
2. místo: Sám doma (23 hlasů)
3. místo: Tři oříšky pro Popelku (17 hlasů)
4. místo: Láska nebeská (11 hlasů)
5. místo: Letopisy Narnie (10 hlasů)
6. místo: Anděl Páně (7 hlasů)
7. místo: Šťastný a Veselý Madagaskar (6 hlasů)
8. místo: Grinch (5 hlasů)
9. místo: Doba Ledová (4 hlasy)
10. místo: Shrekoleda (3 hlasy)

----------diplomy v článku----------

Veselé Vánoce

24. prosince 2010 v 12:03 | Aduska |  About me
goodness.blog.cz
Tak je tu dlouho očekávaný den plný dárků, cukroví a rodinné pohody :) Snad dostanete pod stromeček vše, co si přejete.... připomínám, že dárky nosí Ježíšek a ne Americký výmysl Santa Claus. Víte vůbec, že narozdíl od Ježíška, který žil, Santa Clause vymysleli až v devatenáctém století výrobci Coca Coly? Takže pokud si myslíte, že Ježíšek vypadá jako starý dědek v červeném ohozu, tak to sem radši ani nepište :D
Zároveň bych chtěla říct, že jsem dnes ve 12:00 ukončila soutěž O Nejoblíbenější Vánoční film. Vyhlášení výsledků bude zítra :) Všem děkuji za účast!
Veselé Vánoce Vám všem!!!!!!

Má každoroční vánočka

23. prosince 2010 v 11:26 | Aduska |  About me
goodness.blog.cz
Už třetím rokem jsem splnila předsevzetí, vždy na Vánoce upéct vánočku. Tímto článkem bych Vás chtěla trochu navnadit, protože když já to zvládla, tak musí opravdu každý :D Já normálně ani nepeču ani nevařím..... maximálně udělám puding, zeleninovou polévku, uvařím brambory a v létě upeču bublaninu :D Vánočka opravdu není tak těžká! Vezmete si prostě návod (v článku) a jdete na to :) Je to trochu zdlouhavé, protože kvásek kvasí tak půj hodiny a těsto kyne 1 - 2 hod. To mezi tím už je hračka...... když už se do toho ale nepustíte, tak se aspoň koukněte na můj postup a konečný výtvor :D (najdete to i v obrázcích v článku) Jsem na ni docela pyšná, protože poprvé se mi podařilo tak skvělé těsto, ani tuhé ani řídké, a nějak (nevím jak) se mi ji podařilo uplést strašně dlouhou, takže jsem ji musela dát na plech napříč :D

----------postup a fota v článku----------

André Rieu - Christmas songs

22. prosince 2010 v 18:40 | Aduska
André Rieu je skvělý a uznávaný houslista, který se účastní i velkých Vánočních konzertů, kde hrajou snad všechny známé písně :) Opravdu moc pěkný orchestr..... hrají např Jingle Bells, White Christmas...atd. Hudba mě naprosto úchvátila a dostala se do mě ta pravá Vánoční nálada :)

Jingle Bells

----------další videa v článku----------

100 nejúspěšnějších filmů v historii kina

22. prosince 2010 v 7:02 | Aduska |  News
goodness.blog.cz
Webové stránky boxofficemojo.com zveřejnily žebříček 100 nejúspěšnějších filmů, co se návštěv v kině týče. V žebříčku samozřejmě nechybí ani Potterovky. Nejlépe na tom je Harry Potter a Kámen mudrců, kterému patří celkové krásné 8. místo, poté HP5, HP6, HP4, HP2 a na 25. místě HP7 (upozorňují že zatím). Docela mě překvapilo, že v prvních 25 filmech se neobjevila trojka HP.... podle ohlasů diváků je to snad nejoblíbenější Potterovka! No a vždy první Titanic se posunul na druhé místo, letos ho překonal Avatar. Docela mě překvapila úspěšnost Alenky v říši divů - patří ji 6. místo! A samozřejmě v žebříčku můžete vidět i Piráty z Karibiku nebo třeba Pána Prstenů.

--------25 nejúspěšnějších filmů v článku----------

The Vampire Diaries

21. prosince 2010 v 12:21 | Aduska |  The Vampire Diaries
goodness.blog.cz
The Vampire Diaries (Upíří deníky) je nový úspěšný americký seriál. Začal se natáčet roku 2009 a stále pokračuje. Žánrově se dá zařadit do hororu, dramatu a romantiky. Všude na internetu toho je plno! Začínají se zakládat blogy o seriálu i celebritách, najdeme epizody již online s českými titulky a tak jsem si řekla, že bych nějaký ten díl měla zkouknout (bylo to někdy začátkem prosince). U prvních dílů jsem se musela trochu smát, protože je to strašně podobné Stmívání. Upíři kteří nestárnou, jsou rychlí, nemohou se zranit, musí pít krev, ale existují i upíři na tzv. dietě, kdy pijí krev zvířecí... no posuďte sami - úplně přes kopírák! Je to ale větší horor, ale zatím se mi o tom ani jednou nezdálo :) Právě jsem někde v polovině první série a musím říct, že to začíná být konečně trochu zajímavé :) Více postav, více komplikací.... takže nakonec to mohu i doporučit :)

(Zatím tam najdete celou první sérii a polovinu druhé.)
----------děj a fota v článku----------

Catherine Zeta-Jones

20. prosince 2010 v 17:52 | Aduska |  Actors
goodness.blog.cz
Catherine Zeta-Jones patří k mým oblíbeným herečkám. Je krásná a ještě hraje v mých oblíbených filmech :) Obzvlášť ráda mám Chicago, Past a Zorro: Tajemná tvář. Dávám ji sem ale i kvůli tomu, že se tento týden velmi často objevuje v TV. Včera jste ji měli možnost vidět ve filmu Past, 24. prosince vysílají film Koření života a 29. prosince Zorro: Tajemná tvář!

Herečka Catherine Zeta-Jones se narodila 25. září 1969 ve Swansee, Wales. Zajímavé je, že se narodila ve stejný den (akorát o 25 let později) jako její přítel a otec dvou jejich dětí Michael Douglas. Hraje už od 11 let a má dva bratry. Již v patnácti se přestěhovala z Walesu do Londýna a v sedmnácti hrála ve svém první muzikálu. Po jeho ukončení měla svůj první filmový debut ve Francii. Po nějaké době se odstěhovala do Ameriky, kde natočila řadu úspěšných filmů! Má doposud pouze jednu nominaci na Oscara, kterou ale úspěšně proměnila ve zlatou sošku a to za film Chicago - muzikál z roku 2002.

Hrála například ve filmu: Šeherezáda a gentleman, Kryštof Kolumbus, Kateřina Veliká, Zorro: Tajemná tvář, Past, Traffic - Nadvláda gangů, Zlatíčka pro každého, Chicago, Nesnesitelná krutost, Dannyho parťáci 2, Terminál, Legenda o Zorrovi, Iluze lásky, Koření života a Sexy 40.

----------fotky v článku----------

Harry Potter Piano Theme

20. prosince 2010 v 6:57 | Aduska |  Music videos
Ten pianista je prostě bezvadný! 7 minut hraje ústřední melodii z Harryho Potter, ale vždy trochu jinak! Obšas vám melodie připomene úplně něco jiného..... opravdu geniální!


Tři oříšky pro Popelku

19. prosince 2010 v 16:47 | Aduska |  Films
goodness.blog.cz
Snad nejoblíbenější česká pohádka :) Tedy moje rozhodně! Sice byla natočena již před 37 lety, ale i tak se vysílá každoročně v hlavní vysílací čas na Štědrý den! Libuši Šafránkové tenkrát bylo 20 a Pavlu Trávníčkovi 23 let. Ve vedlejších rolích jsme mohli vidět již zesnulého Vladímíra Menšíka nebo třeba Helenu Růžičkovou a samozřejmě nezapomenutelnou hudbu složil Karel Svoboda.

----------fotky a zajímavosti v článku----------

Beatbox Karla Gotta

19. prosince 2010 v 10:49 | Aduska |  Music videos
Možná si vzpomenete na skoro předloňské předávání Slavíků 2009. Karel Gott šel vyhlásit cenu a u toho předvedl úžasný beatbox..... dokonce i Ondřej Brzobohatý, který ceny moderoval, se pořádně zakoktal :D Pokud jste to tedy ještě neviděli, tak opravdu doporučuji!!! V sále prostě všichni čučeli xD

Emma Watson | Marie Claire - iPad Motion Cover

18. prosince 2010 v 18:45 | Aduska |  Emma Watson
goodness.blog.cz
Marie Claire zveřejnil návrh obálky v animované verzi IPAD. Jedná se vlastně o již známi shoot Emmy na obálku časopisu, akorát se na něm hýbe :) Je to opravdu skvělý nápad a dodá to časopisu na zajímavosti..... škoda že k tomu slouží jen intrnet a nemáme technologii jako v kouzelnickém světě Harryho Pottera, aby bylo možno číst noviny a časopisy za doprovodu pohyblivých obrázků :) Emma je vůbec první celebritou pohybující se na obálce :)

Animaci najdete ZDE!