Leden 2011

Helena Bonham Carter | 63rd Annual DGA Awards

31. ledna 2011 v 19:20 | Aduska |  Helena Bonham Carter
goodness.blog.cz
Helena Bonham Carter se 29.1.2011 zúčastnila 63. ročníku těchto cen. Na fotkách ji můžete vidět s matkou Elenou, hereckým kolegou Colinem Firthem a Tomem Hooperem, který získal cenu za režii filmu The King's Speech! Gratuluji!

----------fotky v článku---------

Helena Bonham Carter | Craig Ferguson's Show

30. ledna 2011 v 17:10 | Aduska |  Helena Bonham Carter
Helena se v pátek 28.1.2011 zúčastnila další show Craiga Fergusona. Moc jí to slušelo a video rozhodně stojí za zhlédnutí :)

Harry Potter 7 | Nová fota!

30. ledna 2011 v 9:40 | Aduska |  Harry Potter
goodness.blog.cz
Warner Bros slíbilo další propagační materiál a slib byl dodržen :) Máme tu čtyři nová proma Rona a Hermiony k první části Relikvií smrti, dvě fotky z natáčení druhé části a dokonce i první plakát s Harrym k druhé části Relikvií smrti!

----------fotky a promo v článku----------

Seriál Tudorovci | 1. řada

28. ledna 2011 v 19:44 | Aduska |  The Tudors - serial
goodness.blog.cz
První řada seriálu Tudorovci se u nás poprvé vysílala v roce 2008 na Nově. Historie, a zejména anglická, mě zajímá, takže jsem si ho nemohla nechat ujít a udělala jsem dobře! I když je lehce pornografický a hodně věcí nesouhlasí, filmařům se ho podařilo dát do úžasné podoby!
V první sérii můžeme sledovat ještě mladého krále Jindřicha VIII., který má pouze jednu dceru a myslí si, že je to vina jeho manželky Kateřiny Aragonské.....naneštěstí se kolem Jindřicha začne motat krásná Anna Boleynová.
V hlavních rolích:
Jonathan Rhys Meyers (král Jindřich VIII.), Henry Cavill (Charles Brandon), Natalie Dormer (Anna Boleynová), Maria Doyle Kennedy (královna Kateřina Aragonská), Jeremy Northam (sir Thomas More), Sam Neill (kardinál Thomas Wolsey), Henry Czerny (Norfolk), Nick Dunning (Thomas Boleyn)

Online (10 dílů): ZDE

----------fotky v článku----------

Harry Potter 7 | Nové promo fotky

28. ledna 2011 v 12:36 | Aduska |  Harry Potter
goodness.blog.cz
Už jsem ani nečekala, že se dodatečně dočkáme promo fotek k první části Relikvií smrti, ale byly zveřejněny celkem čtyři, které mi vyrazily dech! Na třech můžeme vidět Hermionu - dvakrát s knihou a jednou v akčním postoji - a na čtvrté krásného Rona :) Dále také byly zveřejněny dvě první promo fotky k druhé části!!! Na první Harry a na druhé Harry s Ronem.

----------promo fotky v článku----------

veletrh Gaudeamus 2011

27. ledna 2011 v 17:01 | Aduska |  About me
goodness.blog.cz
Tak jsem si včera s pár spolužáky udělala výlet do Prahy na veletrh vysokých škol. Teprve v pondělí jsme našli leták, takže rozhodování bylo rychlé :) Tento veletrh je hlavně pro ty, co nevědí, kam mají po maturitě jít. Koná se to hlavně pro třetí a čtvrté ročníky středních škol, ale jelikož si letos ve druhém ročníku vybíráme semináře, tak chceme mít jasno :)
Bylo tam zastoupeno mnoho škol s nejrůznějšími obory, navštívili jsme i pár přednášek a hlavně jsme se nabalili různými prospekty a letáky :) Mluvila jsem se studenty a zástupci škol a pravděpodobně půjdu na nějakou přírodovědeckou fakultu nebo lékařství. Ještě jsem se pevně nerozhodla, ale v seminářích mám jasno: chemie, biologie, angličtina.

A co vy? Slyšeli jste už o tomto veletrhu a znáte své budoucí povolání?

Oscar 2010 - nominace

26. ledna 2011 v 16:06 | Aduska |  News
goodness.blog.cz
Vrchol filmové sezóny je tady! 25. ledna byly vyhlášeny nominace na nejprestižnější filmové ocenění, ceny Americké filmové akademie. Stalo se tak v 5:30 místního času a jejich vyhlašovateli byli prezident akademie Tom Sherak a loňská držitelka Oscara Mo'nique.
Nejvíc nominací získal film The King's Speech a to krásných 12. V těsném závěsu se drží The Social Network, Fighter a Opravdová kuráž a poté následují ostatní filmy, jako je Černá labuť nebo Počátek.
Také fanoušci HP doufali, že padne i pro sedmé pokračování nějaká ta nominace a opravdu se tak stalo, i když jsou bohužel jen dvě a to za vizuální efekty a výpravu.

----------všichni nominovaní v článku----------

Helena nominována na Oscara!

25. ledna 2011 v 16:40 | Aduska |  Helena Bonham Carter
goodness.blog.cz
Tak je to tady! Po nejrůzněších nominacích vrcholící u Zlatých glóbů se Hel dočkala i nominace na nejprestižnější filmovou cenu - OSCARA!!!! Tedy za roli královny Alžběty ve filmu The King's Speech v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli! Dnes ráno byly zveřejněny všechny nominace! Helence moc gratuluji! Je to její teprve druhá nominace (první a také jedinou dostala v roce 1997 za film Křídla vášně), ale moc bych jí přála cenu získat :)

Sarah Bolger

25. ledna 2011 v 14:44 | Aduska |  Actors
goodness.blog.cz
Další úžasná herečka, které jsem si všimla v seriálu Tudorovci. Již od druhé ředy ztvárňuje Lady Mary, první dceru Jindřicha VIII, která je velmi pobožná a důstojná po své matce Kateřně Aragonské - v seriálu jsem si ji moc oblíbila :)

Sarah Bolger se narodila 28.2.1991 v Dublinu, hlavním městě Irska. Svou první roli získala již v šesti letech. Kromě Tudorovců natočila snímky, jako je: Tajný román, In America, Stormbreaker a Kronika rodu Spiderwicků.

----------fotky v článku----------

Tamzin Merchant

24. ledna 2011 v 16:30 | Aduska |  Actors
goodness.blog.cz
Koukám takhle na čtvrtou řadu Tudorovců (opět) a vidím trochu povědomý oblečej. Zadám jméno na osobnostech a heleme. Tamzin Merchant, která je známá především jako pátá žena Jindřicha VII. Kateřina Howardová ve třetí a čtvrté řadě seriálu Tudorovci, si zahrála také ve filmu Pýcha a předsudek z roku 2005 po boku Keiry Knightley roli Georginy Darcyové.

Tamzin Merchant se narodila 14.3.1987 ve Velké Británii. V pouhých 18 letech si zahrála ve filmu Pýcha a předsudek a o čtyři roky později dostala velkou roli, a tím i velkou příležitost, v seriálu Tudorovci. Hraje ve třetí a čtvrté řadě, které zatím nebyly v TV odvysílány.

----------fotky v článku----------

Ohlednutí Heleny a Matthewa

23. ledna 2011 v 20:25 | Aduska |  Helena Bonham Carter
goodness.blog.cz
Neville Longbottom (kterého hraje Matthew Lewis) a Belatrix Lestrangeová (ztvárněná Helenou Bonham Cater) mají skutečně mučívý vztah: Belatrix dohnala Nevillovy rodiče k šílenství. Helena měla několik nápadů, jak tento vztah na plátně vyjádřit ve scéně v pátém filmu, kdy se ti dva setkají tváří v tvář na ministerstvu kouzel. ,,Myslela jsem si, že bych mohla svou hůlkou kroužit trochu jako vytovou tyčinkou při čištění ucha," řekla Entertainment Weekly, ,,a jakoby ho tak týrat. Jenže on se při tom dloubání bohužel naklonil k hůlce, a ona mu propíchla bubínek."
Matthew se teď nehodě jen směje, ale prozradil, že na ucho několik dní neslyšel. ,, Helena tu roli hraje opravdu skvěle," řekl kulturnímu přehledu IndieLondon. ,,Její Belatrix je sadistická a vyšinutá." Helenu to velmi mrzí, ale pravdou zůstává, že nehoda kupodivu úplně odpovídala její roli.
(zdroj: all-in-live.blog.cz + Harry Potter: Filmová kouzla)

Meryl Streepová trénovala v britském parlamentu na roli Železné lady

23. ledna 2011 v 8:12 | Aduska |  Meryl Streep
goodness.blog.cz
Americká herečka Meryl Streepová překvapila britské poslance, když se na ně přišla podívat přímo do parlamentu. Její návštěva souvisela s hereččinými přípravami na roli Margaret Thatcherové ve filmu The Iron Lady (Železná lady). Objevila se tam ve středu a z galerie pro návštěvníky sledovala odpovědi britského premiéra Davida Camerona na otázky zákonodárců. O návštěvě známé herečky informovalo několik politiků pomocí Twitteru.

Jedenašedesátiletá Streepová ztvární v připravovaném filmu Margaret Thatcherovou v době příprav na válku o Falklandy. Thatcherová, které se také přezdívalo Železná lady, byla jedinou političkou, jež se zatím stala britskou ministerskou předsedkyní.

-------pokračování v článku----------

David O'Hara

22. ledna 2011 v 14:20 | Aduska |  Actors
goodness.blog.cz
Začala jsem koukat na čtvrtou řadu Tudorovců a hádejte koho nevidím.....právě tohoto herce, kterého všichni známe z první části Relikvií smrti jako Alberta Runcorna. V HP jsem si ho zamilava kvůli výrazu a skvělé chůzi :D Sice si na plátně moc nepobyl, ale i tak byl skvělý. Takže když jsem ho uviděla v mém nejoblíbenějším seriálu, tak mě to překvapilo, ale i nadmíru potěšilo.

David O'Hara se narodil 9.7.1965 ve Skotsku. Můžete ho znát také z filmu Statečně srdce, Tristan a Isolda, Skrytá identita, Správnej polda a mnoho dalších, i když méně známých.

----------fotky v článku----------

Tři videa z natáčení HP7: část 1!

21. ledna 2011 v 17:58 | Aduska |  Harry Potter
Máme k dispozici další zpětné materiály k první části HP7. Jedná se o tři videa z natáčení. Žádné stříhání, hudba, pouze holá atmosféra natáčení :) Můžete například vidět scénu v Lasturové vile, kavárně, sídle Malfoyových na svatbě (skvělý tanec manželů Weasleyových :D)....atd. Pro příznivce Helenky... je na druhém videu :D


BAFTA 2010 - nominace

20. ledna 2011 v 21:09 | Aduska |  News
goodness.blog.cz
Nedávno tu byl Zlatý Glóbus, ale oceněními to rozhodně nekončí! Ještě před vyvrcholením v podobě Oscara se dočkáme cen BAFTA a jiš teď tedy známe všechny nominované na Ceny britské filmové a televizní akademie! S velkým potěšením Vám oznamuji, že film The King's Speech mezi ostatními kraluje a to s nominacemi celkem ve 14 kategoriích! Nejvíc cenu samozřejmě přeji Heleně Bonham Carter a Colinovi Firthovi, ale snad film získá i mnoho dalších cen. Dále jsou nominovány filmy, jako je Počátek, Alenka v říši divů, Černá labuť, Toy Story 3, 127 hodin....atd.

----------všichni nominovaní v článku----------


Ladovská zima

20. ledna 2011 v 12:27 | Aduska |  Texts
goodness.blog.cz
Možná jste o této písni už slyšeli (já osobně před dvěma měsíci). Nicméně včera nám ji pouštěla učitelka při češtině (samozřejmě jsme k tomu měli úkoly :D) a text je naprosto úžasný, takže kdo nezná, nesmí o to přijít :) Vše je od Jaromíra Nohavici, který píseň o krásné Ladovské zimě prokládá nádherným humorným a ironickým textem :)

----------hudební nahrávka a text v článku----------

První fotky a animace z druhé části Relikvií smrti!

19. ledna 2011 v 15:22 | Aduska |  Harry Potter
goodness.blog.cz
V posledních dnech se začaly objevovat nové fotky z natáčení druhé části filmu a dokonce i fota ze samotného filmu, i když v horší kvalitě. K nim jsem přidala i pár starších fotek, ať jsou dosud známé materiály k druhé části pokupě. A dále tu máme pět skvělých animací! K první části nic takového nebylo, takže pro mě je to opravdu milé překvapení :) A nakonec míte v příspěvku video, ve kterém jsou všechny sestřihy z druhé části.

----------video, fotky a animace v článku----------

Helena Bonham Carter | 68th Golden Globe Awards

18. ledna 2011 v 18:01 | Aduska |  Helena Bonham Carter
goodness.blog.cz
6.1.2011 proběhlo slavností předávání cen Zlatý Glóbus. Helena byla nominovaná rovnou dvakrát v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli, a to za královnu Alžbětu ve filmu The King's Speech a za Rudou královnu v Alence. Cenu bohužel nezískala, ale na slavnostní událost se dostavila opět v nevšedních šatech a měla každou botu jinou :D Moc jí to slušelo! Jinak film The King's Speech získal pouze jednu cenu ze sedmi nominací, a to za Nejlepší mužský herecký výkon Colina Firtha. Gratuluji!

Včera také Televizní noviny odvysílaly reportáž na počest Zlatých Glóbů, kde se zmínili o Heleně, která jako jedna z mála, nešetřila na barvách :) Celé video ZDE (reportáž začíná po deváté minutě).

----------fotky a videa v článku----------

Helena Bonham Carter | BAFTA 17th Annual Awards

18. ledna 2011 v 16:36 | Aduska |  Helena Bonham Carter
goodness.blog.cz
Opět jen o den později tu máme Hel v nových šatech!  Tedy přesně 15.1.2011 v Los Angeles. Podle mě jí to moc sluší :) Na fotkách můžete zahlédnout i Colina Firtha!

----------fotky v článku----------


Helena Bonham Carter | 16th Annual Critics' Choice Awards

17. ledna 2011 v 21:32 | Aduska |  Helena Bonham Carter
goodness.blog.cz
A další fotky Hel...no jo, je sezóna všemožných vyhlašování cen :) 14.1.2011 se zúčastnila 16. ročníku Annual Critics' Choice Awards v Los Angeles. Oblečení mě zrovna nějak nenadchlo, ale účes má úžasný + super kabelka :D

----------fotky v článku----------