Červen 2011

Emma Watson | Seventeen Magazine - photoshoot

30. června 2011 v 18:29 | Aduska |  Emma Watson
Emma se opravdu činí :) Nedávno nafotila nový photoshoot pro časopis Seventeen Magazine. V srpnovém čísle se objeví dokonce na obálce :) Moc jí to na fotkách sluší! Nejvíce se mi ovšem líbí v těch modrých šatech!

----------fotky v článku----------

Bydlení v Londýně

29. června 2011 v 21:56 | Aduska |  Londýn
Včera mi konečně dorazila adresa rodiny, kde budu ty tři týdny přebývat :) Očekávalo se, že budu každý den dojíždět do školy asi hodinu, ale dopadlo to skvěle! Budu to mít jen deset minut pěšky :) Bydlet budu u paní Marilyn Hadran, která žije sama (super, žádné děti!), ale kouří - no co, přežiju to :) Je to asi 500m od Temže a kousek od parku Greenwich, takže se mám po večerech kde procházet :) Přikládám mapku :)

Premiéra HP7: 2.část

29. června 2011 v 9:01 | Aduska |  Londýn
Je to neuvěřitelné, ale zrovna když jsem v Anglii, bude také preméra posledního filmu celé série HP. Já se samozřejmě 7.7. na Trafalgarské náměstí podívat půjdu, ale jelikož mám do půl druhé kurz angličtiny, tak pochybuji, že se protlačím na nějaké slušné místo, kde by bylo něco vidět. To ale nevadí :) Aspoň udělám pár fotek a nasaji atmosféru :D
No a jelikož se vracím až 24.7., tak musím do kina v Londýně :) Tam je premiéra sice až o den později než v ČR, tedy 15.7., ale rozhodně na ni musím :) Hned jak dorazím do tohoto pohádkové města, půjdu si koupit lístek do kina! Určitě nebudu rozumnět všemu, ale jde o ten zážitek a atmosféru :) Až přijedu 24.7. do Prahy, půjdu ještě do IMAXu :)

A co vy? Kdy hodláte jít do kina? (Anketa pod článkem)

Vysvědčení a plán na prázdniny

28. června 2011 v 13:26 | Aduska |  About me
Již dnes jsme dostávali vysvědčení (to víte, gympláci :D) a podle očekávání mám pět dvojek - čeština, anglina, němina, matika a základy společenských věd (s tím mě dost nasr***). Na to, že se vůbec neučím, to v sextě celkem ujde :) Takže mi dnes oficiálně začínají prázdniny :) A teď k tomu programu.

Program prázdnin
29.6. - 1.7. = příprava na Londýn (možná si procvičím nějaká ta slovíčka)
2.7. - 24.7. = Londýn
25.7. - 29.7. = volno, doma, divadlo
30.7. - 7.8. = degustace vín na Slovensku
8.8. - 11.8. = spaní pod širákem
12.8. - 14.8. = oslava mých 18. narozenin (pařba se spolužáky :D)
15.8. - 26.8. = brigáda v Praze
27.8. - 31.8. = psychická příprava na školu :D

Přístup na počítač budu mít pořád až na to Slovensko a spaní pod širákem :D V Londýně budu vyřizovat asi jenom e-maily, takže mi můžete třeba taky napsat (Aduska-V@centrum.cz). Budu se snažit všechny pravidelně obíhat (ne jako poslední dobou - vím, že jsem to flákala) a články samozřejmě taky budou :)

Varieté (2010)

26. června 2011 v 11:19 | Aduska |  Films
Tenhle film mě nikdy moc netáhl, ale po doporučení jsem si ho přeci jen stáhla a udělala jsem dobře :) Christina Aquillera i Cher zpívají skvěle. Hlavně se mi líbila píseň You Havent Seen The Last Of Me od Cher, která mi doteď zní v hlavě :D I když příběh je pořádně laciný, těm dvěma to odpustíte :)

Děj
Ali (Christina) hledá v LA práci a narazí na podnik Varieté (Burlesque), kde tančí tanečnice a k tomu zpívají na playback, kromě tanečnice v důchodovém věku Tess (Cher), které podnik také patří. Ali se chce také dostan na jeviště, ale před tím pracuje jako servírka a nakonec Tess přesvědčí na konkurzu. Nikdo ale netuší, že také bezvadně zpívá. Mimo to majitelka řeší finanční problémy a hrozí jí odkoupení podniku.

Stahujte ZDE
Sledujte ZDE
Mé hodnocení: 95%

----------trailer a plakáty v článku----------

Vaše typy a triky v Londýně

24. června 2011 v 18:05 | Aduska |  Londýn
Jak mnozí z vás vědí, za týden odjíždím do Londýna a budu mít celé tři týdny na prochození toho nejvýznamnějšího :) Před dvěma lety jsem tam již byla, ale navštívila jsem pouze Tower, Buckinghamský palác a Greenwich. Teď už mám pár typů jako voskové figurýny, muzea, ale nevíte náhodou vy o nějakém zajímavém místě? (Nejlépe se vstupem zdarma :D) Opravdu byste mi moc pomohli :)
No a dále by mě zajímalo, jestli náhodou nevíte, kde bývá největší koncentrace celebrit. Tím myslím, kam třeba chodí na procházky, nakupovat a tak. Ráda bych totiž někoho potkala :) - Nejvíc samozřejmě Helenu Bonham Carter :D

Projekt Pottermore odhalen!!!!!

23. června 2011 v 17:22 | Aduska |  Harry Potter
Jak jste už mohli zaregistrovat. Objevila se nová stránka Pottermore, kde se celý týden slétaly sovy a my nevěděli, co to všechno má znamenat. Hodlá psát Rowlingová pokračování? Nebo úplně nový příběh? Nic takového to bohužel není, ale i tak je to skvělé oživení :) Vysvětlení najdete přímo ve videu pod tímto článkem, kde k nám promlouvá samotná spisovatelka.
(překlad naleznete zde) - mluví ale krásně, takže ji jde celkem dobře rozumnět :)


Happy Birthday Meryl!!!

22. června 2011 v 6:00 | Aduska |  Meryl Streep
Meryl Streep dnes 22.6.2011 slaví své 62. narozeniny! No řekněte, vypadá snad na to :D Když si vezmeme za příklad novou image Margaret Thatcher tak ano :D Ale taková Donna v Mamma Mia! - tam vypadá na čtyřicet :) Jak předpokládám, tak Meryl znáte všichni! Abych zmínila aspoň pár filmů: Lovec jelenů, Kramerová vs. Kramer, Sophiina volba, Zamilovat se, Vzpomínky na Afriku, Hořkost, Smrt jí sluší, Divoká řeka, Medisonské mosty, Jediná správná věc, Hodiny, Prime, Ďábel nosí Pradu, Mamma Mia!, Pochyby, Julie a Julia, Nějak se to komplikuje.......a mnoho dalších, které nejsou tak známé, ale pár zažraných fanoušků jako jsem já je vidělo :)

Rozhodně přeji jen to nej nej nej!!!! Plno nových krásných rolí, štěstí, zdraví a v únoru toho třetího Oscara :)

Posedlost (2002)

19. června 2011 v 20:56 | Aduska |  Films
Tak tenhle film jsem chtěla už dobrý rok vidět, protože tam hraje můj oblíbený Jeremy Northam (Emma, Tudorovci) a skvělá Jennifer Ehle (Pýcha a předsudek 1995, Králova řeč). No a včera jsem se konečně dala do hledání a našla :)

Je zajímavé, že se ve filmu sešli celkem čtyři lidi, kteří hráli v nějaké adaptaci podle románu Jane Austenové. Jeremy Northam si zahrál pana Knightleyho v Emmě z roku 1996 stejně tak jako Gwyneth Paltrow, která ztvárnila samotnou Emmu, Jennifer Ehle můžete znát jako Elizabeth Bennetovou ve filmu Pýcha a předsudek z roku 1995 a menší roli si v tomto filmu zahrál také Tom Holander - pan Collins ve filmu Pýcha a předsudek z roku 2005.

Film mě naprosto uchvátil a mám zjištěno, že i ti kteří normálně takové romantické filmy nesledují, si přišli na své :) Určitě všem doporučuju! To prostě musíte vidět!

Děj
Film je vlastně prolínání dnešního světa, kde Gwyneth Paltrow spolu s Aaronem Eckhartem (Mezi mužem a ženou, Láskana druhý pohled) chodí po stopách známého viktoriánského básníka a zjišťují, že podmětem k mnoha milostným básním byla jiná žena a ne jeho manželka. Film sleduje jak příběh básníka Ashe (Jeremy Northam) a krásné Christabel (Jennifer Ehle), tak rozvýjející se vztah mezi dvěma badateli.

Stahujte ZDE (hledala jsem to asi hodinu :D)
Mé hodnocení: 100%

----------trailer v článku----------

Konec Harryho Pottera? Rowlingová možná mění názor!

18. června 2011 v 20:32 | Aduska |  Harry Potter

Do sálů našich kin za měsíc přijde druhá část posledního filmu na téma knihy o kouzelníkovi Harry Potterovi. Co to znamená pro nás čtenáře? Je to úplný konec Harryho Pottera? Všechny díly knihy už jsou za námi a do konce roku tomu tak bude i s filmy. Nebo ne?

Autorka J.K.Rowling nedávno spustila svou webovou stránku, Pottermore.com (v překladu VícePottera) Možná to vypadá jenom jako stránka pro věčné fanoušky Harryho, ale co když je ale za tím něco víc? Účel založení webového portálu je zatím nejasný. "Sovy se zvědavě slétávají," objevilo se na Twitteru stránky. "Už brzy zjistíte proč." Média se samozřejmě okamžitě snažila zjistit co rébus znamená. Harry Potter vrací úder? Mluvčí Rowlingové řekl jen jedno. Že nic neřekne. Zmínil se jenom, že zpráva z Twitteru nemá nic společného s filmem, který vejde 14. července do kin. "Nic víc vám vážně neřekneme." dodal mluvčí. Zajímavé je, že ochranná známka pro Pottermore.com byla vydána v červenci 2009, což je dva roky poté, co Rowlingová dopsala svou poslední knihu.

(zdroj: osobnosti.cz)

Harry Potter a Relikvie smrti: část 2 | Oficiální trailer!

18. června 2011 v 8:14 | Aduska |  Trailers
Tak je to tady! Konečně tu máme oficiální závěrečný trailer k poslednímu filmu! Bylo načase, protože jde do kin za necelý měsíc (wau já se tak těším!). Jedná se o hromadu nových záběrů, které jsou naprosto dokonalé!


Natalia Portman má syna!

17. června 2011 v 23:15 | Aduska |  Actors - news
Herečka Natalie Portman porodila 6. června 2011 chlapečka!!!! Jeho otcem je Benjamin Millepied, francouzský choreograf a tanečník, s nímž se Natálie seznámila při natáčení filmu Černá labuť. Čerstvá třicátnice Portman oznámila své těhotenství v prosinci loňského roku, kdy rovněž uvedla, že se hodlá za Millepieda provdat. Natalie tajila porod celých 10 dnů, ale i když jméno pořád není známé, víme, kolik prcek váží :) Celých 3,8 kg!!!

(zdroj: queen-portman.blog.cz)

Čeho se bojí hollywoodská smetánka?

16. června 2011 v 17:40 | Aduska |  Actors - news
■ Sarah Michelle Gellar (31)
má strach ze hřbitovů. Ve filmu »Buffy, přemožitelka upírů« se kvůli ní muselo točit na umělých hřbitovech.
■ Robert Redford (71)
se bojí medvědů. Jeho smlouvy vždy obsahují doložku, že ve filmu v jeho blízkosti žádný medvěd nebude.
■ Johnny Depp (45)
se bojí klaunů! Říká: "Děsí mě ten namalovaný škleb na bílé tváři a z jejich rádoby úsměvu mi jde mráz po zádech."
■ Jennifer Love Hewitt (29)
má panický strach ze žraloků, kvůli tomu se nikdy nekoupe v moři. Navíc trpí hypochondrií. Tvrdí: "Mám úplně všechny nemoci. Jsem si jistá, že ptačí chřipku jsem měla čtyřikrát nebo pětkrát."
■ Sigourney Weaver (59)
Odvážná poručice Ripleyová z Vetřelce má strach, že padne do rukou psychiatrů.
■ Uma Thurman (38)
trpí klaustrofobií, panickým strachem z uzavřeného prostoru. Jak jí asi bylo, když ji ve filmu Kill Bill 2 pohřbili zaživa? Stejné problémy mají ale i Nicolas Cage, či Michelle Pfeiffer.
■ Rupert Grint (20)
dětská hvězda z filmu Harry Potter, má fobii z pavouků. Pro toho bylo natáčení scény mezi pavouky učiněným hororem.
■ Keira Knightley (22)
má panický strach z koní.
■ Michelle Pfeiffer (50)
se bojí vody. Hydrofobie se ale paradoxně týká i hvězd seriálu ››Pobřežní hlídka‹‹ Carmen Electry (36) a Pamely Anderson (41)!
■ Jennifer Aniston (39)
má strach z létání. A to od doby, kdy jednou v letadle zažila bouři. "Zkoušela jsem i hypnózu, ale všechno je to na nic."
■ Colin Farrell (32)
má stejný problém. Jakmile projde dveřmi letištní haly, rozklepou se mu kolena a hází do sebe jednu pilulku za druhou. Hrůzu z létání mají i Whoopi Goldberg (58) či Tony Curtis (83).
■ Orlando Bloom (31)
se bojí prasat! Při natáčení filmu "»Království nebeské« (2005) slyšel dva malé čuníky jen zachrochtat a prchal z natáčecího placu...
■ Spiderman Tobey Maguire (33)
trpí hypsifobií, tedy chronickým strachem z výšek! Ve filmu se přitom houpe na vláknech mezi mrakodrapy, běhá po jejich střechách…
■ Nicole Kidman (41)
má panickou hrůzu z motýlů. Říká: "Klidně bych mohla být celá pokrytá šváby, ale dotyk motýla nesnesu."
■ Kim Basinger (54)
má hrůzu z velkých prostranství, někdy nevychází ven i několik týdnů. "Bojím se chodit i nakupovat."
■ Macaulay Culkin (28)
dětská hvězda filmu »Sám doma«, má stejnou fobii. "Když mám jít ven, zabere mi minimálně dvě hodiny, než se rozhoupu."
■ Cameron Diaz (36)
trápí akné a vždy, když se jí na tváři objeví nový pupínek, spustí povyk a odmítá vycházet z domu. Klidně zruší všechny akce a hodiny se koupe ve vodě Evian.
■ Billy Bob Thornton (53)
má strach ze starožitností. "Můj psychoanalytik říká, že jsem byl v minulém životě ubitý kusem starožitného nábytku."
■ Christina Ricci (28)
nesnese ve své blízkosti žádné rostliny v květináči. "Mám pocit, že jsou strašně špinavé, že jsou na nich tisíce bakterií."
■ Eddie Murphy (47)
hvězda filmů Policajt z Beverlly Hills má strach z bacilů, létání i ze tmy.
■ Brad Pitt (44)
má panický strach, že mu vypadají vlasy. Nikdy neváhá letět tisíce kilometrů za svým kadeřníkem do Londýna.
■ Jennifer Lopez (38)
se bojí, že ji někdo chce otrávit. Jídlo vždy předem ochutnává její tajemník.
■ Woody Allen (72)
má strach ze sprch.
■ Penélope Cruz (34)
má panickou hrůzu z písku.
■ Steven Spielberg (61)
točí jako režisér filmy o dinosaurech a jiných monstrech, má ale fobii z pavouků a mravenců.
■ Alfred Hitchcock (†81)
nejslavnější režisér hororů, měl fobii z vajec! Že by se bál, že se z nich vyloupne příšera?

(zdroj: superstarkonvickova.blog.cz)

Wipeout Souboj národů již v létě!

15. června 2011 v 16:03 | Aduska |  News
Vedení televize Nova se konečně rozhoupalo. Po dlouhých měsících šetření se totiž rozhodlo již v létě uvést premiéru světově úspěšné show Wipeout Souboj národů! Diváci uvidí neuvěřitelné pády, absolutní vypětí fyzických sil, dramatické situace, ale i svůdná těla Báry Munzarové (39), Martina Trnavského (41), Ondřeje Brzobohatého, Nikol Moravcové, Tomáše Krause, Jany Sovákové, Tomáše Skuhravého nebo Davida Krause.

Na začátku každé epizody pořadu Wipeout Souboj národů startují jednotlivé týmy s čistým štítem a mají šanci vyhrát některou z medailí. Každá epizoda je novým bojem o vítězství a jeho chuť zakusí i československý tým. Hlavní cenou je superpohár Wipeout Cup, který získá nejlepší tým ve Velkém finále.

----------fotky v článku----------

Bannery k druhé části HP7

14. června 2011 v 18:04 | Aduska |  Harry Potter
Objevily se čtyři skvělé bannery k druhé části HP7. Na prvním trio utíkající na drakovi z Gringottovy banky, na druhém Voldemort vrhající smrtící kletbu avada kedavra na třetím Harry se svým expelliarmus a na posledním Ron s Hermionou v zápalu boje :)

(zdroj: snapeova.blog.cz)

10 000 návštěv!

13. června 2011 v 14:11 | Aduska |  About blog

Tak dnes toplist na tomto blogu přesáhl 10 000 návštěv! Blog funguje teprve 7 měsíců, takže jsem opravdu spokojena :) Strašně moc vám všem děkuji!

Sháním filmy!

11. června 2011 v 13:30 | Aduska
Moc Vás prosím o radu. Zdá se mi, že jsem viděla snad úplně všechno a scháním nějaký opravdu dobrý film, který jsem ještě neviděla :)
Nejprve něco historického z prostředí Anglie (Králova řeč, Tudorovci, Jindřich VIII., Lady Jane, Alžběta, Královna Viktorie, Spiknutí střelného prachu.....to všechno jsem viděla).
No a poté sháním nějaký kvalitní film pro taťku. Každý den chce po mě nový film a mě už vážně nic nenapadá :D Novinky co jsou teď v kinech už mám stažené a jen stěží hledám kvalitu ve starých filmech.

Vážně moc prosím o radu.....piště co vás napadne :)

První Feauturette k druhé části

9. června 2011 v 18:34 | Aduska |  Harry Potter
Warner Bros vydalo vůbec první Feauturette video k osmému filmu, a to přes Ellen Show. Je to vlastně video začínající pár videi z natáčení všech filmů, pokračující sestřihem ze všech částí a končí upoutávkou na HP7: 2. část :) Opravdu krásně sestříháno!

(zdroj: snapeova.blog.cz)

Harry Potter a Relikvie smrti: část 2 | 11 akčních plakátů

8. června 2011 v 22:25 | Aduska |  Posters
Tak tohle je hotová bomba! Warner Bros dnes neočekáváně vypustilo do světa nádherných 11 akčních plakátů. Je to opravdu pastva pro oči! Na plakátech najdete Bellu, Severuse, Minervu, Voldemorta, Nevilla, Hermionu, Rona, Harryho, Griphooka, Draca a dvojčata.

(zdroj: snitchseeker.com)

Daniel Radcliffe zazpívá při předávání divadelních cen Tony

8. června 2011 v 8:17 | Aduska |  Actors - news

Britský herec Daniel Radcliffe se prosadil do povědomí diváků jako kouzelník Harry Potter z filmového ztvárnění série knih J.K. Rowlingové. Že umí víc než jen mávat hůlkou a létat na koštěti v posledních letech dokazuje na divadelních prknech. A v neděli při předávání amerických divadelních cen Tony předvede i to, že umí zpívat, napsala dnes agentura AP.

Radcliffe potvrdil, že v přímém přenosu zazpívá píseň Brotherhood of Man z broadwayského obnoveného představení z roku 1962 oceněného Pulitzerovou cenou Jak uspět v obchodu, aniž by se člověk opravdu snažil. Radcliffe si tu zahrál hlavní roli ambiciózního J. Pierreponta Finche stoupajícího na firemním žebříčku od umývače oken po předsedu představenstva.

Prestižní ocenění Tony uděluje Americká liga divadel a producentů za výkony na jevištích 39 divadel podél Broadwaye. O vítězích rozhoduje 750 herců, režisérů a novinářů.
(zdroj: osobnosti.cz)