Září 2012

The Sound Of Music

30. září 2012 v 8:47 | Aduska |  Films
Představuji vám jeden z dalších nezapomenutelných muzikálů s Julii Andrews v hlavní roli. Tentokrát se jedná o film Za zvuků hudby, který byl natočen roku 1965. Jde se o výborné zpracování pravdivého příběhu, kdy budoucí jeptiška jede hlídat sedm dětí ke kapitánů Trappovi. Kromě krásného romantického příběhu tu máme i politické problémy související se začátkem druhé dvětové války.
Mimochodem kapitána Trappa si zahrál Christopher Plummer, pro kterého to byla první velká role. Dnes je čerstvým držitelem Oscara za film Začátky.
Klidně vynechte Mary Poppins, ale tohle prostě musíte vidět :) Film dostal 5 Oscarů (nejlepší film, režie, střih, hudební aranžmá, zvuk) a dalších 5 nominací (herečka v hlavní roli - Julie Andrews, herečka ve vedlejší roli, výprava, kamera, kostými)

Stahujte: ZDE
Hodnocení: 100%

----------trailer v článku----------

Great Expectations | Trailer

28. září 2012 v 12:00 | Aduska |  Trailers
Je tu nový trailer k filmu Great Expectations podle knihy Charlese Dickense a k vidění je opravdu hodně nových scén a to i s úžasnou Helenou Bonham Carter :) Světová premiéra je plánována na 20. listopadu tohoto roku.


Mary Poppins | The best songs

25. září 2012 v 20:32 | Aduska |  Julie Andrews
Tak tyhle dvě písně z filmu Mary Poppins bych mohla poslouchat pořád :) Julie Andrews je prostě úžasná! Hlavně nemůžu z toho tance v druhém videu..... zkuste si to a potom teprve uvidíte, jak je to děsně těžký :D

A Spoonful of Sugar

Supercalifragilisticexpialidocious

Mary Poppins

25. září 2012 v 20:21 | Aduska |  Films
Mary Poppins je prostě perfektní v každém směru :) Kdo viděl, pochopí. Jedná se o ideální chůvu, kterou si přeje každé dítě. Příběh se věnuje rodině Banksových, kde rodiče nemají čas na své děti, ale příchodem Mary Poppins se vše změní. Děti s ní cestují ve světě fantazie a rodiče pochopí, co je v životě nejdůležitější.
Film vznikl roku 1964 pod taktovou Walt Disney, který ho označil za vrcholné dílo své kariéry (byl v té době také nejdražší - 6 mil. dolarů). Složit hudbu trvalo 2 roky, ale Julie Andrews v hlavní roli si s tím hravě poradila a získala Oscara. Šlo o její debut na filmovém plátně.
Letos se dokonce tato postava objevila na úvodním ceremoniálu Olympijských her v Londýně, takže není od věci to znát :) Kromě parádních písní si užijete i taneční čísla, která v té době neměla obdobu :)

Stahujte: ZDE
Hodnocení: 100%

----------trailer v článku----------

Julie Andrews

23. září 2012 v 2:53 | Aduska |  Julie Andrews
Julie se narodila 1. října 1935 a královna jí udělila titul, podle kterého se jí říká Lady (Dáma). Již ve svých třinácti letech zpívala před králem Anglie hymnu, ale jako herečka se poprvé objevila až ve svých 29. letech ve filmu Mary Poppins, který ji vynesl prvního a bohužel posledního Oscara. O rok později byla na cenu opět nominována a to za film The Sound Of Music (Za zvuků hudby) a v roce 1982 získala svou poslední nominaci za film Victor, Victoria. Když jsem film uviděla, byla jsem strašně naštvaná, že ji sošku nedali, ale hádejte kdo ji přesně v tomto roce dostal - Meryl Streep, takže bohužel střed zájmů :D Většina jejích rolí jsou muzikály (ráda bych ještě zmínila Star!), ale v devadesátých letech prodělala operaci, díky níž nemůže již naplno zpívat. Jedním z jejích posledních filmů je Deník princezny a poté se hlavně věnuje dabingu (královna ve Shrekovi).

Není to ale jen herečka. Jedná se také o výbornou zpěvačku a tanečnici. Dále je též okrajovou spisovatelkou dětských knih. Právě teď nějakou píše se svou dcerou. No a nakonec nesmím opomenout, že je také výborná komediantka. V šedesátých letech začala spolupracovat s Carol Burnett. Vytvořily zábavné duo, ale v roce 1989 vystoupily naposledy.

Doporučuji Vám všechny zmíněné filmy! Jedná se o vytříbenou kvalitu a určitě nebudete litovat. Pro mě je Julie prostě dokonalá! Jedna z nejlepších hereček vůbec! Postupně sem budu dávat info o filmech, videa, odkazy..... atd. :)

Design 0.19

20. září 2012 v 18:18 | Aduska |  About blog
Momentálně jsem posedlá herečkou, zpěvačkou, tanečnicí, komediantkou a spisovatelkou Julii Andrews a tak Vás s tím musím otravovat i tady na blogu :) I ten největší filmový ignorant ji zná z filmu Deník princezny no a divák s vkusem podobném mému určitě viděl The Sound Of Music (Za zvuků hudby) a ještě takovou Mary Poppins, za kterou dostala Oscara. Budu se snažit vzbudit u Vás obdiv k ní :) Alespoň částečně, ale nebojte. Jedná se opravdu skvělou umělkyni a nebudu Vás samozřejmě zahlcovat každou blbostí. Snad se design alespoň trochu líbí, už to chtělo změnu :)