Leden 2013

Great Expectations | CZ Trailer

27. ledna 2013 v 13:16 | Aduska |  Trailers
24.1.2012 vstoupili do českých kin Nadějné vyhlídky. Ve vedlejší roli s Helenou Bonham Carter a Ralphem Fiennesem v řežii Mike Newela (HP a Ohnivý pohár).


Češi Volte Karla

22. ledna 2013 v 15:48 | Aduska
Na internetu se objevilo video svědčící o tom, že i v Jižní Koreji napjatě sledují prezidentské volby v ČR. Příjemný poslech:-) Volební tým KS


Lord of the Rings in 99 Seconds

21. ledna 2013 v 15:58 | Aduska |  Klips
Určitě už jste tohohle kluka viděli. Před rokem nebo dvěma udělal úžasných 99 sekund Harryho Pottera (zde) a teď to samé zkusil s Pánem prstenů. I když HP se mi líbilo víc, tohle je také skvělé :) A když už jsme u Pána prstenů, co říkáte na Hobita? Podle mě docela dobrý, jen škoda, že film nepřináší nic nového... stejná hudba a celkové pojetí...


Oscar 2013

18. ledna 2013 v 20:40 | Aduska |  News
Tak jsme se po roce dočkali. Akademie zveřejnila plejádu nejlepších filmů za minulý rok. Nejvíce nominací získal Lincoln režiséra Stevena Spielberga a to 12. Těsně za ním se dřží Pí a jeho život s 11 nominacemi. Ale Zlatý glóbus za nejlepší drama získal Argo a za nejlepší komedii nebo muzikál Bídníci, takže je velká šance, že si sošku odnese právě jeden z nich. Já osobně už viděla skoro všechny nominované filmy a jasně u mě vedou Bídníci, kteří mají 8 nominací. No a také se letošní nominace postaraly o dva nové rekodry. Jeden za Quvenzhané Wallis (9) jako nejmladší nominovanou a druhý za Emmanuelle Riva (85) jako nejstarší nominovanou. Obě v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli.
Jako každý rok někdo mucí nominace vyhlásit. Letos se toho ujalala herečka Emma Stone s moderátorem letošního oscarového ceremoniálu Sethem MacFarlanem. Konečně jsem se nekopala nudou, ale měli to trochu vtipné :) Na video se můžete podívat v článku.
Na ceremoniál se můžeme těšit 24. února respektive v naší časové zóně 25. února 2013 ve 2:00 ráno a jako každý rok tu budu na blogu online průběžně zveřejňovat výsledky a mé postřehy. Už se na Vás těším, jak tu budeme pařit do šesti :)

-----------všechny nominae v článku-----------

Golden Globe 2013 | Winners

17. ledna 2013 v 17:44 | Aduska |  News
Před čtyřmi dny 13.1.2012 jsme se dozvěděli jména držitelů Zlatých Glóbů. Nejúspěšnější filmem minulého roku se stal nejnovější muzikál Bídníků. Celkem film získal 3 ceny - za nejlepšího herce v hlavní roli (Hugh Jackman), nejlepší herečku ve vedlejší roli (Anne Hathaway) a za nejlepší komedii nebo muzikál. Oproti tomu nejlepším dramatem se stal film Argo a jelikož jsou Zlaté Glóby takoví předskokani Oscarů, tak si pravděpodobně odnese sošku právě někdo z nich, ale třeba nás Akademie překvapí úplně jiným filmem. Už jsem jich viděla dost, ale na Bídníky nikdo nemá :D No a nakonec mě vělmi potěšil Glób pro Maggie Smith za výbornou roli, kterou ztvátnila ve filmu Downton Abbey (Panství Downton). Seriál naprosto zbožňuju a z velké části za to může ona :)

-----------na velé výsledky se můžete podívat v článku-----------

Design 0.22

16. ledna 2013 v 17:22 | Aduska |  About blog
Napřed se chci omluvit za svou dlouhou nepřítomnost. Prosinec utekl jako voda a teď jsem se konečně pustila do vypracovávání maturitních otázek, takže času moc nebylo a dokonce ani nálada. Ale před pár dny mě strašně zamrzelo, že Snapeova na blogu končí :( Včera jsem to také zvažovala, ale nakonec jsem si řekla, že i kdybych už stejně články nepřidávala, tak to tady prostě zůstane a snad bych se časem vrátila. Nicméně do konce tohoto školního roku to zkusím nějak utáhnout :) Konečně po roce tu zase máme Zlaté Glóby a Oscara, takže se můžete těšit na takový menší přehled nominovaných filmů (který jsem dělala i loni, ale na většinu čtenářů byl moc dlouhý :D) a také se už těším na přímý přenos Oscarů, kdy jako každý rok zde budu aktualizoval výsledky a snad tu i někoho z vás potkám a podělíme se o čerstvé zážitky :)

A teď už k novému vzhledu blogu. V polovině ledna je Vánoční design opravdu už trapný :) Ale naštěstí jsem nové motivy nehledala dlouho. V pátek jsem zhlédla nový muzikál Bídníci a naprosto jsem se do něho zamilovala :) Určitě Vám sem v nejbližší době hodím info a odkaz ke stáhnutí. Zatím nějsou české titulky, ale v pondělí snad už budou. Na tvorbu taky nemám extra hodně času, takže je takový jednoduchý, ale aspoň ne přeplácaný a musím uznat, že jsem se jednou předvedla s barvama :)

Takže děkuji za trpělivost a shovívavost. Od zítřka se můžete těšit na nové články :)