Květen 2013

Dlouhá přestávka

13. května 2013 v 14:39 | Aduska
Zdravím,
dlouho jsem tu nebyla jednak proto, že se už přes měsíc odhodlávám k učení, ale jinak mě samozřejmě za týden čeká maturita a poté pár přijímaček. Poslední dělám 25.6. a 28.6. odlétám opět do mého milovaného Skotska. Nevím, kdy se tu zase ukážu. V první řadě závisí, kam na VŠ se dostanu. Pokud to bude něco méně náročného (pravděpodobnost 1:6), tak blog bude fungovat bez obtíží dál. V opačném případě tu budu zřídka, ale to vše ukáže čas :) Zatím tu pro Vás mám pár tipů, které jsem nasbírala za poslední měsíc:
  • Popelka z roku 1957 s Julií Andrews v hlavní roli. Šklo o první muzikál, který se vysílal v televizi živě. Režisér řekl, že toto a ještě jedno další vysílání budou jediné možnosti, jak tento film vidět, ale jak se přímo v pohádce zpívá: "Nemožné věci se stávají každý den." :) V USA film vidělo několik stovek tisíc lidí. Můžete stahovat ZDE.
  • Další věcí je výborné drama Pygmalion (v pdf ZDE), ale většina z Vás zdá muzikálové ztvárnění My Fair Lady (ZDE).
  • Opět připomínám úžasné filmy The Sound of Music (Za zvuků hudby) a Victor, Victoria, které se dají opět lehce stáhnout na uložto.
  • Dále jsem narazila na úžasný slovenský seriál Odsudené (ZDE a 3. řada ZDE), jak už název napovídá z prostředí věznice. A pokud máte rádi seriály z prostředí nemocnice, doporučuji Emily Owens (ZDE).
  • No a včera byl konečně zveřejněn ke stažení Iron man 3. Bohužel s dabingem, ale kvalita ujde :) Takže stahujte (ZDE), dokud to někdo nesmaže.
Přeji Vám mnoho úspěchů, ať už se pokusíte o cokoli :)
Vaše Aduska