Prosinec 2013

Golden Globe | Nominations 2014

30. prosince 2013 v 23:29 | Aduska |  News
12. prosince byly zveřejněny nominace za letošní filmy a seriály na Zlaté glóby. Předávání cen proběhne 12. ledna 2014 a jako každý rok napoví, jak si kdo bude stát na vyvrcholení filmového roku - na Oscarech. Nejvíce, přesně sedm, nominací získalo drama 12 let v řetězech a Špinavý trik. Přiznávám, že jsem tyto dva filmy ještě neviděla (a zajímalo by mě, kdo jo :D), ale u mě jsou jasným favoritem Rivalové, protože pochybuji, že se může stát tak velká náhoda, že by se v jeden rok sešly dva filmy, které by se zařadily do těch nejlepších, které jsem kdy měla tu čest zhlédnout. A jelikož je tohle můj blog, dovolila jsem si zvýraznit pár dalších oblíbenců :) Kdo mě zná tak tuší....ano, letos je dokonce nominována jak Meryl, tak Helena a naštěstí v odlišných kategoriích, i když pro Helenu to znamená, že se nemůže zúčastnit výběru na Oscara, jelikož se jedná o BBC snímek a ne celovečerák.

--------nominovaní v článku----------

Ellen DeGeneres set as Oscars Host for 2014 Academy Awards

28. prosince 2013 v 2:11 | Aduska |  News
Předávání filmových cen se blíží a jako vždy je vyvrcholením celého filmového roku předávání Oscarů. Již od roku 2009 (Hugh Jackman hosting) se koukám vždy živě, i když ne vždy s nevyžádanými pauzami a useknutým začátkem, jelikož na internetové odkazy se ne vždy dá plně spolehnout. Letos jsem zhlédla plnou řadu skvělých filmů a za zmínku určitě stojí žhaví kandidáti přinejmenším na nominace - Rivalové a Gravitace. Před chvílí jsem ovšem dokoukala nový film BBC Burton and Taylor - jak už z názvu vyplívá, jedná se o dlouho očekávaný film (Liz and Dick s Lindsay Lohan se opravdu nedá považovat za adekvátní upomínku těchto skvělých herců) o nesmrtelné Elizabeth Taylor a Richardu Burtonovi, nejlepším přinejmenším shakespearovským divadelním hercem. Hlavní roli Elizabeth naprosto úchvatně ztvárnila má oblíbená Helena Bonham Carter, která za roli získala nominaci na Zlatý Glóbus 2014 v kategorii Nejlepší herečka v minisérii nebo filmu natočeném pro TV, ale bohužel si myslím, že není možná nominace na Oscara pro někoho z BBC filmu.....opravte mne prosím, pokud se mýlím.
Ovšem hlavním tématem tohoto článku má být Ellen DeGeneres (určitě znáte Ellen Show), která letos bude Oscary uvádět! Zvěřejnila to na svém Twitteru:
Je to již podruhé, co se této úlohy zhostí. Poprvé to bylo v roce 2007, kdy například Helen Mirren získala sošku za hlavní roli královny Alžběty II. ve filmu Královna. Viděla jsem pár útržků z tohoto slavnostního večera a musím říci, že se řadí mezi nejúspěšnější moderátory Oscarů. V historii uváděly Oscary pouze tři ženy a to skvělá Whoopi Goldberg (popravdě čtyřikrát :D), Ellen a Anne Hathaway (společně s Jamesem Francem), takže doufejme, že se dočkáme dalších žen komiček v následujících letech.
A důležitá věc na závěr - vyhlášení nominací 86. ročníků Academy Awards proběhne 16. ledna 2014 a slavnostní předávání v neděli (u nás tradičně ve 2.00 pondělního rána) 2. března 2014.
Děkuji všem za přízeň filmům všeobecně a snad se najde řada z Vás, kteří budou Oscary sledovat....ať už na HBO s českým komentářem, na internetu nebo zpětný záznam.

Přijde letos Ježíšek?

19. prosince 2013 v 21:45 | Aduska |  Films

Kdybych četla recenze, tak bych se na tento skvělý film letos ani nepodívala. Naštěstí jsem se dala unést vánoční náladou a ze dne na den jsem se rozhodla jít s kamarádkami do kina. Opravdu nádherný ryze český film, který trochu narušuje americká vánoční hudba, ale jelikož je nahraná českými hudebníky, tak to nepůsobí tak špatně :) Bylo opravdu příjemné upustit od laciných amerických trháků, kdy už předem víte, co jaká postava "humorně" prohlásí. U této komedie jsem se věčně smála a do budoucna si ji určitě budu o Vánocích pouštět. Skvěle Vás naladí a ukáže Vám skvělé herecké výkony, neočekávaný příběh a hlavně nehollywoodské zakončení :)

Stahujte: zatím nikde, české filmy jdou stahovat až po vydání DVD
Hodnocení: 100%

-----------trailer v článku----------

Vánoční divadlení

9. prosince 2013 v 12:39 | Aduska |  About me
Již v září jsem zaznamenala, že do pasáže Fénix na Václavském náměstí se otevírá nové divadlo Studio DVA. Také mě napadlo, že když už ten rok budu studovat v Praze, tak toho musím pořádně kulturně využít a hned jsem si koupila vstupenku na Vše o mužích (kde jsem byla před týdnem a mohu jen doporučit!) a Vánoční koledu, na kterou půjdu již tento týden v sobotu. Toto představení jsem viděla v nabídce někdy kolem února, ale jelikož je to vánoční, hraje se jen o Vánocích, takže jsem si musela počkat. Nicméně v pátek jsem se z facebooku dozvěděla o novém premiérovém vánočním představení Děvčátko, na motivy pohádky H. Ch. Andersena - Dívka se sirkami. Opět mě nadchlo obsazení a z doslechu i legendární hudba Kryštofa Marka. Jelikož se mě smůla drží jako klíště, tušila jsem, že řadu herců vypsaných v hlavních rolích neuvidím a opravdu. Místo Ivany Chýlkové hrála a zpívala Athina Langoská, místo Moniky Absolonové Martina Placrová a místo paní Marty Vančurové Anna Šišková, ale hlavně mi šlo o Zuzanu Mauréry, která v tomto představení naštěstí alternaci nemá :) Nemohu to s ničím porovnat, ale všechny herečky a herci byli prostě úžasní a ani jednoho bych nevyměnila :) Představení se mi líbilo natolik, že na něj určitě ještě zajdu, i když nevím, jestli ještě letos.
Takže neváhejte a jděte načerpat vánoční náladu třeba na toto představení, které Vás rozhodně nezklame!!!

Design 0.23

9. prosince 2013 v 12:17 | Aduska |  About blog
S hrůzou koukám, že minulý design tu byl celých 11 měsíců. Je opravdu vidět, že jsem tu dlouho nebyla :D Nicméně teď se do mne pomalu vkrádá vánoční nálada a já nemohla odolat a nevyužít tuhle příležitost :)
Jako téma jsem si zvolila krásná hudební představení Děvčátko a Vánoční koleda, které tento měsíc můžete zhlédnout v divadle Studio Dva.