Březen 2014

Z Fantastických zvířat bude trilogie

31. března 2014 v 0:16 | Aduska |  Harry Potter
Bylo jen otázkou času, kdy studio Warner Bros. přinese další potěchu pro potterovské fanoušky. Nakonec jí ale nebude klasické pokračování slavné ságy, místo toho se vykročilo elegantnější cestou nové kouzelnické trilogie, která se bude odehrávat sedmdesát let před školními dobrodružstvími Harryho Pottera. Jako zdrojový materiál nadcházejících filmů, které prý nemáme považovat za prequely, poslouží "pravá" bradavická učebnice Fantastická zvířata a kde je najít. Ta zaznamenává objevy newyorského magizoologa Mloka Scamandera, který se vyznamenal studiem kouzelných zvířat. Nástřel jeho životních úspěchů přitom zadaptuje do scénáře sama J. K. Rowlingová, a to minimálně pro první film, po kterém ji bude studio jistě přemlouvat k další spolupráci. Mimo nové "potterovské" trilogie potom Warneři chystají také víc comicsových filmů od DC, na jejichž oznámení prý dojde velice brzy. A ano... stěžejním projektem by v tomhle směru měla být dlouho chystaná týmovka Justice League.

zdroj: čsfd.cz

Oscar | Winners 2014

3. března 2014 v 6:48 | Aduska |  News
Před necelou hodinkou skončilo udílení již 86. ročníku Cen Akademie. Největší favorit, Gravitace, zvítězil co do počtu sošek a má jich na svém kontě celkem deset. Oproti tomu žhavý kandidát na důstojného soupeře, 12 let v řetězech, si odnesl "pouze" tři ceny, ale za to získal tu nejcennější v kategorii Nejlepší film. A vůbec překvapením se stal film Špinavý trik, který s deseti nominacemi neuspěl ani jednou.
Celkové provedení celé show pod režií Ellen bylo příjemné, ovšem buď Akademie nemá dost peněz na pořádné otevírací číslo a nějaké to hudebně-taneční představení v polovině, jak bývalo vždy zvykem, nebo se holt celé udílení vrací do starých dob, ovšem délka ceremoniálu tomu neodpovídá, protože opět se nějak nepodařilo splnit limit tří hodin (bez reklam ovšem ano). Vtipné vstupy byly řekla bych přiměřené a i děkovné řeči byly na skvělé úrovni, díky čemu jsem dokázala neusnout. Tak teď už dobrou noc či dobré ráno :)


----------seznam držitelů sošek v článku----------

Oscar 2014 | Online Today!!!!!!

2. března 2014 v 10:21 | Aduska |  News
Dnešek je vyvrcholením filmové sezóny :) Bohužel poprvé po šesti letech (nemohu uvěřit, že už to sleduji tak dlouho) nebudu dnešní noc prožívat s Vámi zde, ale jdu na projekci od ČSFD do kina Světozor, takže si předávání užiju na velkém plátně a konečně i od začátku a bez sekání, což mi přetížený server na netu zaručoval :D
Letos se konečně mohu pochlubit tím, že jsem viděla všechny nominované filmy, kromě některých cizojazyčných, dokumentů a filmu Vášeň mezi řádky, která má mít premiéru až v květnu, což je na stahování opravdu brzy :) Nicméně pro mě je filmem roku Rivalové, kteří nedostaly ani jednu nominaci (hrozná nespravedlnost) a poté mě učaroval film Zachraňte pana Bankse, Gravitace, ale i animáky jako Ledové království a francouzský O myšce a medvědovi (zprvu sice šok z grafiky, ale celkově strašně vtipné a povedené provedení)
Takže připomínám...jako každý rok červený koberec začíná po půlnoci a předávání ve dvě ráno. Konec očekávám kolem půl šesté a doprovázet nás bude celým večerem Ellen :) Přeji tedy příjemný zážitek a pokud nebudete sledovat udělování online, určitě se najde už v úterý ke stažení celý záznam :) A teď už pár odkazů, které bohužel nemohu zaručit, ale snad některý bude v náležitou hodinu fungovat:


----------pro připomenutí nominované filmy v článku--------

BAFTA | Winners 2014

1. března 2014 v 22:47 | Aduska |  News
16. února se uskutečnilo předávání BAFTA. Dalo jasně najevo, že favoritem na Oskara je film 12 let v řetězech a ne Gravitace, ale technické kategorie tento sci-fi snímek naprosto ovládl. Jinak to zůstává celkem stereotypní....trochu jsem čekala cenu pro Emmu Thompson za úžasné ztvárnění autorky Mary Poppins ve filmu Zachraňte pana Bankse, ale bohužel se musíme spokojit jen s vlastními pocity :)

----------seznam nominovaných a vítězů v článku---------